Kasy Fiskalne
Promocja w Paytel. Bezpłatny terminal i najniższa prowizja.

Firma Paytel oferuje swoim klientom promocje, w ramach których można otrzymać terminal płatniczy za darmo. Bezkonkurencyjna oferta i najlepsze rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, aby mogli usprawnić i włączyć płatności bezgotówkowe. Promocja, wobec której nie możesz przejść obojętnie.

Bezpłatny Terminal przez cały okres obowiązywania umowy.

Płacisz jedynie za transakcje. W ramach umowy, klient otrzymuje bezpłatnie terminal, nie ponosząc kosztów jego wynajmu lub zakupu.

Jedna z najniższych prowizji na rynku. Tylko 0,5% prowizji od transakcji to konkurencyjna stawka. W porównaniu z tradycyjnymi systemami płatniczymi, które często pobierają wyższe opłaty za przetwarzanie płatności.

Szybkie rozliczenie transakcji – dzisiaj transakcja i rozliczenie – jutro przelew.

Paytel oferuje możliwość szybkiego rozliczenia transakcji. Środki są dostępne już następnego dnia na koncie przedsiębiorcy. Wobec tego, jeśli dokonasz transakcji w danym dniu. Środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe już w następnym dniu roboczym.

Paytel oferuje swoim klientom wsparcie techniczne 24/7. Wobec tego przedsiębiorcy mogą liczyć na szybką i fachową pomoc w przypadku problemów z terminalami płatniczymi czy też innymi usługami.

Korzystanie z terminali Paytel

Umożliwia przede wszystkim szybkie i wygodne dokonywanie płatności bezgotówkowych. Klienci, którzy płacą kartą, nie muszą nosić ze sobą gotówki, co zwiększa ich bezpieczeństwo. Dodatkowo, transakcje bezgotówkowe przyspieszają proces obsługi klienta, dzięki czemu sklepy i punkty usługowe mogą obsłużyć większą liczbę klientów w krótszym czasie.

Bezgotówkowe płatności to coraz popularniejsza forma transakcji w Polsce i na całym świecie. Bezgotówkowe płatności mają wiele zalet. Zatem wygoda, szybkość, bezpieczeństwo ułatwia prowadzenie i rozliczanie transakcji dla firm.

Wygoda – płatności bezgotówkowe są szybkie i wygodne, nie trzeba nosić ze sobą gotówki, a także nie trzeba szukać bankomatu, gdy jej zabraknie.

Bezpieczeństwo – przy płatnościach bezgotówkowych nie ma ryzyka kradzieży lub utraty gotówki, a w przypadku kradzieży karty płatniczej, zazwyczaj można ją szybko zablokować.

Śledzenie wydatków – płatności bezgotówkowe pozwalają na łatwe śledzenie wydatków, dzięki czemu można dokładnie kontrolować swoje finanse i uniknąć zbędnych wydatków.

Polska bezgotówkowa – więcej informacji

Kasy fiskalne – Zapraszamy

Kasy Fiskalne
Kupujesz na firmę ? Skorzystaj z leasingu !

Skorzystaj z leasingu. Niezależnie od potrzeb zakupowych swojej firmy, aby obsługiwać swoich klientów lub realizować pozyskane kontrakty, nie musisz wydawać gotówki. A konkretnie, wskaż nam, czego potrzebujesz – my zapłacimy za Ciebie, a Ty korzystaj i zarabiaj. Bez straty czasu, zbędnych formalności i wymogów w stosunku do Twojej firmy – załatwimy wszystko od ręki!
Czy będzie to kasa fiskalna, drukarka fiskalna, oprogramowanie a może cały kompleksowy zestaw sprzedażowy – wszystko masz w zasięgu ręki. Zobacz jakie to proste. Skorzystaj z kalkulatora.

Skorzystaj z leasingu o każdej porze 24h/7/365

O dowolnej porze i dowolnym dla Ciebie miejscu załatwisz leasing całkowicie ONLINE w kilka minut, bez żadnych wniosków i dokumentów. Gdy wybierzesz pożyczkę leasingową od razu zapłacimy za Twoje zakupy, zaś w przypadku leasingu operacyjnego, wyślemy Ci umowę do podpisu kurierem. Płatność zrealizujemy w kilka chwil po złożeniu przez Ciebie podpisu na dokumencie umowy.

Odliczaj w koszty firmy

Skorzystaj z leasingu. Niezależnie od potrzeb zakupowych swojej firmy, aby obsługiwać swoich klientów lub realizować pozyskane kontrakty, nie musisz wydawać gotówki. Wskaż nam, czego potrzebujesz – my zapłacimy za Ciebie, a Ty korzystaj i zarabiaj. Bez straty czasu, zbędnych formalności i wymogów w stosunku do Twojej firmy – załatwimy wszystko od ręki!

Dlaczego LeaseLink ?

Jako jedyni w Polsce oferujemy leasing w całkowicie on-linowym procesie bez żadnych wniosków i dokumentów 24h/7/365. Nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów z tytułu ubezpieczenia. Zapewniamy Ci bezpieczeństwo i atrakcyjną ofertę – należymy do jednej z największych w Polsce instytucji bankowych. Z usług LeaseLink korzysta kilkadziesiąt tysięcy Klientów, zaś nasze usługi swoim Klientom oferuje 3169 Partnerów, a w tym znane marki.

Zakupy w leasingu

Niezależnie od tego, jakiego zakupu potrzebujesz do swojej firmy, sfinansujemy go leasingiem operacyjnym, pożyczką leasingową lub odroczoną płatnością. Specjalizujemy się w finansowaniu Twoich zakupów dokonywanych zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Finansujemy dowolne przedmioty o wartości 1 000 – 50 000 zł netto z wyłączeniem pojazdów.

Kasy Fiskalne
NoviCloud system i sprzedaż online.

NoviCloud system i sprzedaż online, zarządzanie sprzedażą, gospodarką magazynowo-handlową z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy tylko przeglądarka z podłączonym z internetem. Utwórz konto i zaloguj się w systemie NoviCloud !

Monitorowanie biznesu, w dowolnym momencie i czasie?
Tylko przyklasnąć świetnej organizacji i zarządzaniu.

Jeśli chcesz efektywniej z pełną kontrolą zarządzać swoim biznesem, NoviCloud to sposób aby to osiągnąć.

NoviCloud system i sprzedaż online.
Zarządzasz i natychmiast weryfikujesz.

Ewidencja

Dodawanie kolejnych usług, towarów – łatwo dodasz , zdefiniujesz wszystkie parametry ceny, następnie w mgnieniu oka, wszystko to pojawi się na kasie Novitus One, Next, Nano. Możesz również zrobić odwrotnie, czyli bazę towarową z kasy przerzucić do NoviCloud. Szybka synchronizacja kas, aktualizacja stanów magazynowych online i zarządzanie zmianami cen, to pełna kontrola nad biznesem.

Kontrahenci i faktury

Buduj bazę kontrahentów a dzięki szybkiej synchronizacji, już po chwili będziesz miał możliwość wystawienia faktury swojemu kontrahentowi na dowolnej kasie połączonej z NoviCloud. Masz dostęp do wszystkich kontrahentów i widzisz wszystkie dokumenty na nich wystawione jak w każdym dobrym systemie sprzedażowym.

Analizy i raporty

Dzięki NoviCloud łatwo przeanalizujesz wszystkie dane ze swoich kas w różnych przekrojach a wszelkie raporty i rozliczenia przygotujesz kilkoma kliknięciami. Do NoviCloud trafia każdy paragon i faktura wraz z informacją kiedy, co i komu zostało sprzedane. Te dane i sposób ich prezentacji na wykresach to dzisiaj konieczność dla efektywnego kierowania biznesem.

Bezpieczeństwo

Kiedy zagubisz, zniszczy lub uszkodzi się Twój komputer, tracisz wszystkie swoje biznesowe dane.

Informacje w chmurze są bardzo dobrze zabezpieczone, więc nie ma obaw o ich utratę lub uszkodzenie. W NoviCloud utrata danych jest niemożliwa !

W NoviCloud, nieautoryzowany dostęp do danych jest niemożliwy !

Za system płacisz abonament miesięczny lub możesz też skorzystać z bezpłatnego okresu testowego.

Novitus – system i sprzedaż online.

Podczas gdy inni będą bujać w obłokach TY działaj w chmurze Novitusa.

Kup kasę One, Next lub Nano. Połącz się z internetem, zaloguj się do systemu NoviCloud i kieruj z pierwszego siedzenia swoim BIZNESEM.

Zawsze służymy fachową pomocą i radą. Zapraszamy. Kup jedną z kas fiskalnych i korzystaj z Novicloud.

Kasy Fiskalne
Nowe możliwości w kasach Novitus Online z oprogramowaniem 2.0

Nowe możliwości w kasach Novitus.

W kasach fiskalnych online pojawiły się nowe możliwości. Bez wątpienia firma Novitus wyprzedziła konkurencje w innowacyjności i w możliwościach. Faktycznie obecnie kasy fiskalne Nano Online, Nano II online, Sento Online to liderki pośród pozostałych urządzeń. Faktem jest że dzięki nowym funkcjom czynią je bardzo konkurencyjnymi na tle pozostałych producentów kas. Przedstawię więc pokrótce ich nowe rozwiązania.

E- paragon

Po pierwsze do kas wprowadzono generowanie dokumentu sprzedaży w formie elektronicznej.
Dzięki temu możemy go przesyłać bezpośrednio do klienta. Taka usługa umożliwiająca pobranie paragonu w postaci elektronicznej na smartfona jest całkowicie anonimowa. To znaczy, klient otrzyma unikalny identyfikator, który umożliwi mu pobieranie e-paragonów. Do otrzymania identyfikatora nie są wymagane żadne dane identyfikujące klienta,tak naprawdę niepotrzebny jest nawet numer telefonu . Poniżej udostępniam link, gdzie możemy zapoznać się z aplikacją mobilną bezpiecznie pobrać ją pobrać – Aplikacje E-paragony.

Blik na kasie.

I znowu pojawiła się nowa możliwość. Co jeśli nie chcemy inwestować w nowe urządzenie i jednocześnie chcemy udostępnić klientowi możliwość płatności bezgotówkowej? Takie możliwości udostępniają kasy z homologacją 2.0 Novitusa. Wprowadzenie kodu BLIK następuje bezpośredni w kasie, klient potwierdza ją tylko w aplikacji bankowej.

Faktura z kasy fiskalnej ?

Tak ! Już nie potrzebujesz komputera lub programu aby wystawić fakturę.Teraz zrobisz to bezpośrednio na kasie fiskalnej.
Po wybraniu dokumentu sprzedaży ( faktura), wpisujemy NIP i w tym momencie dane kontrahenta są pobierane z bazy GUS ( niezbędne jest aktywne połączenie z internetem ) .Wprowadzamy pozycje, które mają znaleźć się na fakturze, zatwierdzamy fakturę i drukujemy na kasie gotowy dokument.

Jest to standardowa faktura wystawiona na zasadach ogólnych. Przypominamy, że paragony z NIP ( do 450 zł) są tzw. fakturą uproszczoną i na równi traktowane z fakturą wystawioną na zasadach ogólnych.

NoviCloud

I na koniec system zarządzania sprzedażą online. Aplikacja webowa, która pozwala zarządzać całą bazą towarową z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy nam tylko przeglądarka internetowa i dostęp do internetu.

Napiszę o tych udogodnieniach w następnym artykule.

Wszystkie Kasy Online z homologacją 2.0 zakupisz w naszym salonie.
Zawsze służymy fachową pomocą.

Zapraszamy.

Kasy Fiskalne
Otwieram bar, pizzerię. Jaką wybrać kasę fiskalną ?

Jaką kasę fiskalną wybrać ? Niezależnie od tego czy będzie to duży obiekt o kilku salach, niewielki bar lub pizzeria. Musimy zmierzyć się z tym pytaniem.

Pytań, które musimy sobie zadać jest o wiele więcej.
W tym artykule postaramy się pomóc Państwu z odpowiedzią.

Lokal.

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy zamierzamy prowadzić dużą restaurację czy niewielki bar.
Jeśli odpowiedzą będzie, że ma to być restauracja to powinnyśmy wybrać sprzęt, który zapewni nam szybką obsługę wielu klientów. Dodatkowo pozwoli nam przyjmować zamówienia przy stolikach. Parkować rachunki (możliwość posiadania wielu otwartych rachunków jednocześnie). Takich funkcji nie posiada zwykła kasa fiskalna. Z drugiej strony, jeśli naszym celem jest niewielki bar to na początek z pewnością wystarczy kasa fiskalna.

Dobór sprzętu.

Wariant pierwszy.

Tak jak już pisaliśmy powyżej, jeśli zdecydujemy się na niewielki lokal gastronomiczny to dobrym i najtańszym wyborem będzie kasa fiskalna. Jeśli zamierzamy również dowozić jedzenie do klienta powinna to być kasa mobilna. Kasę taką zabierzemy ze sobą i wystawimy paragon fiskalny dopiero na miejscu, po dostarczeniu zamówienia. Doskonałym przykładem takich właśnie kas będą z pewnością:
Posnet Ergo Online czy Novitus Nano 2 Online lub Datecs WP-50 Online.

Jeśli sprzedaży dokonywać będziemy wyłącznie w lokalu możemy również wybrać kasy fiskalne tzw. stacjonarne. Tu doskonałym wyborem będzie kasa:
Fawag Lite Online czy Novitus Next Online lub Datecs WP-25 Online .

Wariant drugi.

Załóżmy, że chcemy bardziej rozbudowany system niż opisywany powyżej. Wówczas jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy wybrać kasę fiskalną z funkcjami gastronomicznymi. Kasa taka pozwoli nam na parkowanie rachunków. Jest to bardzo wygodna funkcja. Klient przy stoliku może w każdej chwili domówić coś do swojego zamówienia. Samo rozliczenie danego stolika odbędzie się na końcu – kiedy klient zdecyduje się opuścić nasz lokal.
Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest:
Novitus Next Online, Novitus Next Pro Online czy Novitus One Online.
Kasy te umożliwiają wystawienie faktury. Można na nich zarejestrować kontrahentów. itp.

Wariant trzeci.

Ostatnim na pewno najlepszym, najsprawniejszym, ale co za tym idzie najdroższym systemem będzie POS.
Co to POS ? Już odpowiadam.
Jest to system sprzedażowy, zazwyczaj składający się z terminala dotykowego i drukarki fiskalnej .
Taki zestaw lub inny w oparciu nawet o zwykły komputer z ekranem dotykowym musimy wyposażyć w oprogramowanie gastronomiczne. Doskonałym przykładem oprogramowania dostosowanego do restauracji czy szeroko pojętej gastronomii jest system Dotykacka.
Mamy w nim do dyspozycji trzy opcje do wyboru, różniące się między sobą dostępnością funkcji.
Dotykacka Łatwo, Komplet i Nieograniczona .
Nie da się ukryć, iż im więcej funkcji będziemy chcieli posiadać tym więcej będziemy musieli zapłacić.

Oprogramowanie Dotykacka użytkujemy na zasadzie abonamentu. Pozwala to nowemu przedsiębiorcy już na starcie zaoszczędzić dużych wydatków. Jeśli z jakichś powodów lokal czasowo zamkniemy lub prowadzimy działalność wyłącznie sezonową – zapłacimy tylko za rzeczywisty czas użytkowania.
Jeśli wolimy od razu zapłacić za program w całości (stać nas na to) to możemy rozważyć zakup oprogramowania Small Business z Modułem Bistro .

Funkcjonalność.

Oba programy zapewnią naszej restauracji mnogość funkcji i nowoczesnych rozwiązań.
Nie sposób tu opisać wszystkich, ale pokrótce..
Jedną z nieocenionych funkcji jest możliwość instalacji drukarek bonujących. Drukarki takie możemy zainstalować w innej części naszego lokalu (np. w kuchni) i po odpowiedniej konfiguracji przesyłać informacje w postaci bonów papierowych. Do kucharza za pomocą wydrukowanego w kuchni bonu, trafi zamówienie do realizacji. Kucharz będzie wiedział jaka potrawę przygotować i na jaki stolik ma ona trafić. W innej części lokalu na przykład w barze wydrukuje się zamówiony drink lub zamówiona kawa.
A wszystko to w chwili przyjęcia zamówienia przez kelnera. Zamiast drukarki możemy zainstalować również terminal kuchenny. Informacja o zamówieniu, wówczas nie będzie drukowana, a wyświetlana na ekranie monitora.
Kolejną bardzo przydaną opcją jest Mobilny Kelner. Wygląda to tak, że każdy z naszych kelnerów pracujących na sali jest wyposażony w tablet. To właśnie na nim przyjmuje, edytuje lub kończy zamówienie. Nie musi podchodzić do głównego stanowiska. Pracę wykonuje mobilnie – z dala od głównego POS-a.
Zapewne w każdej pizzerni przyda się Asystent Telefoniczny. Funkcja ta pozwala, w czasie gdy telefonuje do nas klient, automatycznie go zidentyfikować. Osoba przyjmująca zamówienie przed odebraniem telefonu widzi na ekranie POS-a , kto będzie składał zamówienie. Pozwala to utrzymywać profesjonalne więzi z naszymi klientami, a jednocześnie możemy stworzyć listę klientów, których obsługa jest problematyczna lub uciążliwa.
Na koniec spośród wielu nieujętych tu funkcji dostępnych w oprogramowaniach gastronomicznych, chcę wspomnieć o możliwości prowadzenia magazynu. Nie wszyscy są nią zainteresowani, nie mniej jednak czasami jest ona bardzo potrzebna.

Kasy Fiskalne
Kasa fiskalna – co to znaczy, że jest ONLINE ?

Wielu początkujących przedsiębiorców stojących u progu swojej nowej działalności gospodarczej zastanawia się i zadaje sobie pytanie co to znaczy, że kasa fiskalna jest online ?

Jako eksperci w dziedzinie kas fiskalnych postaramy się w tym poście w prosty sposób przybliżyć Państwu owe zagadnienie. Odpowiemy na to intrygujące pytanie.

Mianowicie kasa fiskalna to urządzenie na którym rejestrujemy sprzedaż towaru lub usługi odbiorcy detalicznemu lub firmowego. Co to oznacza ?

Odpowiedzmy najprościej jak się da:


Pani z warzywniaka sprzedaje marchewkę panu Kowalskiemu i wprowadza w kasie kwotę, za którą pan Kowalski zakupił marchewkę. Drugi przykład – pan hydraulik wykonał u nas usługę montażu kranu i zapłaciliśmy mu za tą usługę. Pan hydraulik również wprowadza kwotę usługi w kasie fiskalnej. W tym momencie drukowany jest paragon fiskalny, a kasa nalicza należny podatek, który sprzedawca lub usługodawca musi odprowadzić do Urzędu skarbowego. No tak, odpowiemy sobie. To byłoby zrozumiałe, ale co z tym ONLINE ?

Kasy online to kasy nowego typu.
Nie różnią się znacząco w obsłudze od kas starszego typu.

Kasa fiskalna online i jej podstawowa różnica to że, kasa online musi być podłączona do internetu. Kasa taka w sposób automatyczny, oczywiście po wcześniejszym skonfigurowaniu przez serwis wysyła zebrane informacje przez internet.

Gdzie i jakie dane przesyła kasa fiskalna online?

Wiemy, że w odstępie około 2 godzin kasa próbuje połączyć się z Centralnym Repozytorium Kas Fiskalnych i przesyła tam pakiety danych. Urząd Skarbowy automatycznie informowany jest o bieżącej sytuacji przedsiębiorcy – czyli dokonanej sprzedaży na urządzeniu fiskalnym. Owszem jak widać, można by powiedzieć, że jesteśmy kontrolowani, ale na wypadek gdyby coś było nie tak zostaniemy o tym poinformowani szybciej i unikniemy niejasności. Chyba warto.

Drugą ważną kwestią jest właśnie zapewnienie przez przedsiębiorcę kasie fiskalnej dostępu do internetu.

Obecnie sprzedawane kasy fiskalne podzielić można na trzy grupy właśnie ze względu na rodzaj połączenia. Każdy kto zastanawia się nad zakupem kasy fiskalnej Online, musi zadać sobie pytanie.

W jaki sposób połączyć kasę do internetu ?


Pierwszym, najłatwiejszym sposobem jest podłączenie przewodowe LAN. Kasa taka podłączona jest przewodem do routera internetowego. Doskonałym przykładem takiej kasy jest FAWAG LITE ONLINE LAN lub POSNET BINGO MAX LAN .

Drugim, bardzo praktycznym i lubianym sposobem jest połączenie bezprzewodowe WIFI. Kasę łączymy do istniejącej w lokalu sieci tak jak podłącza się zwykłego laptopa. Jeżeli w lokalu nie ma sieci WIFI możemy użyć swojego smartfona, który posłuży nam jako przenośny punkt dostępowy (hotspot). Doskonałą propozycją takich kas są: NOVITUS NANO II WIFI , POSNET ERGO WIFI czy POSNET MOBILE WIFI .

Trzecim praktycznie bezproblemowym choć najdroższym sposobem jest połączenie GPRS/GSM. Kasy takie posiadają wbudowany moduł GSM (czasami zewnętrzny na USB). W modemie instalujemy kartę SIM operatora komórkowego co zapewnia kasie dostęp do internetu. W tym przypadku jeśli tylko znajdujemy się w zasięgu sieci komórkowej, nasza kasa połączy się z internetem. Przykładem takiej kasy jest : POSNET MOBILE GPRS . W tej kasie producent zapewnia kartę SIM w cenie kasy na 80 miesięcy. Kolejnym dobrym przykładem jest DATECS WP-50 GPRS .Tutaj karta w zestawie na 36 miesięcy. Można również wybrać kasę NOVITUS NEXT GPRS. W tym przypadku kartę sim zapewniamy we własny zakresie.

Ogólne rzecz biorąc wachlarz możliwości jest dość szeroki.

Na zakończenie pragnę zaprosić Państwa do naszego sklepu gdzie dostępne są przedstawione przeze mnie kasy oraz te, o których będą kolejne artykuły.

Kasy Fiskalne
Blik w kasie fiskalnej Novitus Nano II
Kasa Fiskalna Novitus Nano online WIFI

Blik w kasie fiskalnej Novitus Nano II to nowoczesny sposób, który pozwoli przyjmować płatności kodem BLIK bezpośrednio w kasie fiskalnej, bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń np. terminala kart płatniczych.
PLUSY:
-konkurencyjna cena w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań płatniczych
-więcej miejsca na stanowisku kasowym, dzięki ograniczonej liczbie urządzeń
-szybsza obsługa
Aktywacja bezpośrednio po podpisanej umowie w formie elektronicznej.
SZYBKO , WYGODNIE , ZDALNIE.

Kasa Fiskalna Novitus Nano online GPRS

Kasę Novitus Nano II możesz kupić już dzisiaj w naszym sklepie. W tej kasie w porównaniu do poprzedniego modelu standardem jest moduł Wifi. Kasa dostępna jest również w wersji z modułem gsm Novitus Nano GSM z kartą sim na 24 miesiące. Niezależnie od wybranego modelu będziemy posiadaczami nowoczesnej kasy.
Kasa jest produkowana przez polskiego producenta co niewątpliwie jest atutem jakościowym.
Novitus jako pierwszy wprowadził BLIK w kasie fiskalnej Nano II.

Kasy Fiskalne
Formalności i zwrot 700zł z US. za zakup kasy fiskalnej.


Zakup kasy fiskalnej jest ważnym i niecodziennym wydarzeniem. Przy zakupie kasy fiskalnej musimy dopełnić pewnym formalności i otrzymamy zwrot 700zł z US. Jednak przed zakupem powinniśmy skonsultować się z fachowcem, który uwzględni potrzeby i charakter naszej działalności. Będziemy musieli odpowiedzieć na kilka pytań. Czy kasa ma być mobilna ? Jakie są możliwości połączenia z internetem ? Czy będziemy podłączać inne urządzenia ? np. czytnik kodów kreskowych, szuflada kasowa.

Im więcej sprecyzowanych pytań tym trafniejszy będzie wybór.

Jako autoryzowany serwis i dealer firm POSNET, NOVITUS, ACLAS, DATECS, EDATA FAREX dopełnimy wszystkich formalności przy zakupie.

Przedsiębiorco nie musisz się martwić !

Dopełnimy niezbędnych formalności a to otrzymasz w cenie kasy fiskalnej:
  • Programowanie nagłówka
  • Programowanie stawek VAT
  • Programowanie grup towarowych
  • Programowanie ustawień kasy
  • Programowanie kodów towarowych
  • Szkolenie z obsługi kasy
  • FISKALIZACJA KASY
  • Zgłoszenia do US

Formalności i zwrot 700zł za zakup urządzenia fiskalnego.

Ulga przy zakupie kasy fiskalnej online przysługuję każdemu podatnikowi. Zarówno czynnym podatnikom VAT jak i przedsiębiorcom, którzy są z tego obowiązku zwolnieni.

Suma zwrotu wynosi 90% ceny netto , maksymalnie 700 zł brutto.

Pierwsza grupa, rozliczy zwrot w deklaracji VAT. W JPK_V7 Ci, którzy rozliczają się miesięcznie lub JPK_VK , podatnik, który rozlicza się kwartalnie. Dokumenty można złożyć jako Oryginał lub jako Dokument elektroniczny.

To jaką kwotę możemy rozliczyć zależy od tego jaka kwotę wydamy na zakup kasy fiskalnej.

Jeżeli jest niższa lub równa kwocie podatku, który musisz wpłacić do urzędu skarbowego za dany okres rozliczeniowy – to rozliczamy ulgę w jednej deklaracji. Pomniejszając kwotę podatku o kwotę zakupu kasy.

Natomiast jeśli suma zakupu jest wyższa niż należny podatek, pozostałą część kwoty otrzymujemy na rachunek bankowy lub rozliczamy w kolejnej deklaracji VAT.

Druga grupa czyli bierni podatnicy VAT składają wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy. Gotowy druk znajdziemy na stronie gov.pl. – TU pobierzesz wniosek

Wniosek składamy do naczelnika urzędu skarbowego, który zarejestrował urządzenie fiskalne.

Co musimy dołączyć do wniosku ?

1. Oryginał faktury za zakup kasy fiskalnej i dowód zapłaty całej należności za kasę.

2. Kopię raportu miesięcznego, jako dowód rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży.

3. Dane serwisu, który prowadzi serwis i dokonał fiskalizacji.

Prawo do zwrotu jest bezterminowe i nie wygasa nawet po kilku latach.

Kasy Fiskalne
Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna? Czego potrzebuję ?

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna?

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna ? Wielu klientów stawia sobie to pytanie. W tym artykule postaram się nieco rozjaśnić temat. Odpowiedz jest z jednej strony łatwa z drugiej trudna. Jeśli chodzi o odpowiedź, która wyjaśni nam różnicę pomiędzy tymi urządzeniami będzie prosto. Z drugiej strony jeśli chodzi o drugi aspekt naszego pytania będzie trudniej i sami Państwo będziecie musieli wybrać najlepszą opcję dla siebie. Aby Wasza firma mogła działać sprawnie i efektywnie należy już na samym początku dokonać trafnego wyboru.

Różnice.

W pierwszej kolejności zastanówmy się co to jest kasa fiskalna ?
To urządzenie wyposażone w klawiaturę, wyświetlacz, akumulator, pamięć fiskalną, mechanizm drukujący oraz minikomputer z oprogramowaniem przeznaczonym do prowadzenia sprzedaży i wystawiania (drukowania) paragonów. Kasa fiskalna jest urządzeniem samodzielnym. Nie potrzebuje dodatkowego komputera z zainstalowanym programem sprzedażowym abyśmy mogli dokonać transakcji. Całość operacji wykonuje się na kasie. Od wpisania ilości, ceny oraz zaprogramowanego towaru po wydruk paragonu fiskalnego.

Drukarka fiskalna to końcowe urządzenie służące do drukowania paragonu. Do swego działania potrzebuje komputera lub tabletu z zainstalowanym programem sprzedażowym. To właśnie w komputerze dokonujemy sprzedaży towaru. W drukarce paragon zostaje zapisany do pamięci fiskalnej (fiskalizacja paragonu) i wydrukowany w postaci papierowej.

Drukarka fiskalna czy kasa – ekonomia.

Można by pomyśleć, że drukarka fiskalna powinna być znacznie tańsza od kasy fiskalnej bo tylko zajmuje się drukowaniem paragonu a kasa fiskalna, nie dość że drukuje paragon, to jeszcze bez żadnej pomocy potrafi sprzedać towar. Jest odwrotnie. Drukarki fiskalne są urządzeniami znacznie droższymi od kas fiskalnych. Dlaczego, zapytacie… ? Drukarki fiskalne to urządzenia stworzone do drukowanie bardzo dużej ilości paragonów i to w bardzo szybkim tempie. Przystosowane są do znacznie dłuższego papieru, niekiedy również szerszego. Wszystko po to, by sprzedawać szybciej i więcej. Kasa fiskalna nie wytrzymałaby tak dużego obciążenia jakim poddawane są niektóre zainstalowane w dużych firmach drukarki.

Co potrzebuję ?

Powracamy do naszego podstawowego pytania. Co potrzebuję ? Jeśli nasza firma, sklep, czy punkt usługowy nie wymaga aż tak dużej ilości szybkiego wystawiania paragonów lub po prostu nie stać nas na na początku naszej przygody z biznesem na większe wydatki, wybrałbym kasę fiskalną. Kasę taką możemy również zawsze zabrać ze sobą do klienta (kasy mobilne). Zabranie ze sobą komputera z drukarką fiskalną mogłoby być kłopotliwe. Pamiętajmy, że kasa jest urządzeniem samodzielnym.
Drukarka potrzebuje programu sprzedażowego oraz komputera do swego działania.

Wybór

Uważam, że drukarkę fiskalna powinien rozważyć przedsiębiorca posiadający dużą bazę towarową. Baza taka zainstalowana w komputerze pozwala na łatwą i szybką sprzedaż oraz modyfikację kartoteki towarowej. Programy sprzedażowe zainstalowane w komputerach posiadają znacznie większe możliwości. Kasa nie ma tak rozbudowanych możliwości jak niektóre programy. Musimy wybrać jakie potrzebujemy urządzenie, czy myślimy rozwojowo i na przyszłość. Nie zawsze potrzebujemy aż tak rozbudowanego, drogiego sprzętu do prowadzenia naszej działalności i może zwykła kasa fiskalna nam wystarczy.

X