Wagi

Wagi

Wagi nieodłączne urządzenia każdego sklepu, stoiska handlowego czy warzywniaka. Precyzyjne wagi wykorzystywane są również w aptekach, herbaciarniach, czy u złotnika.

Rozpoczynając działalność w której zdecydujemy się na kalkulację ceny przy pomocy wagi, musimy rozpatrzyć i wziąć pod uwagę jedynie takie wagi które w łatwy sposób możemy zintegrować (połączyć) z zakupioną kasą fiskalną.

Błędem jest zakup kasy fiskalnej nie zważając na to, czy zintegruje się z wagą. Wtedy to kasjer (sprzedawca) będzie musiał ręcznie przepisywać wskazania wagi do kasy fiskalnej. Działanie takie w znacznym stopniu wydłuża proces obsługi klienta. Co za tym idzie mniej zarabiamy.

Integracja:

Ważnym aspektem jest wybranie odpowiedniego interfejsu łączności wagi z kasą fiskalną. Najpopularniejszymi które właściwie dominują jest port COM/RS i port USB.

Wagi nieodłączne urządzenia każdego sklepu, napisaliśmy to już wcześniej, to naprawdę ważne. Nie wyobrażany sobie chyba warzywniaka gdzie sprzedajemy ziemniaki np. na sztuki. Pamiętajmy by  dobierać wagę  pod swoje potrzeby. O odpowiednim zakresie ważenia.

Legalizacja:

Kolejnym ważnym aspektem każdej wagi jest LEGALIZACJA – bez niej nie możemy wagi używać w działalności gospodarczej.

Legalizacja wagi jest to potwierdzenie wydawane uprawniony organ urzędowy, że dana waga dokonuje pomiaru ciężaru z dokładnością określoną na tabliczce znamionowej, mające postać określonego przepisami oznaczenia umieszczonego na tabliczce znamionowej wagi lub w jej pobliżu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

X